bioarp.pl

Blog o urodzie, pielęgnacji i makijażu

Makijaż

Wyjaśniamy, jak przykleić sztuczne rzęsy

Wyjaśniamy, jak przykleić sztuczne rzęsy

Wiele kobiet zastanawia się, jak przykleić sztuczne rzęsy. Warto podkreślić, że sztuczne rzęsy to świetny sposób, żeby szybko i łatwo podkreślić spojrzenie. Trzeba jednak świadomość, że dobry klej do rzęs nie wystarczy. Należy jeszcze lekko podkręcić naturalne rzęsy oraz odpowiednio przygotować powiekę. W tym artykule wyjaśnimy, jak przyklejać sztuczne rzęsy, a także wymienimy ich główne zalety.

Rodzaje sztucznych rzęs

Bez wątpienia przyda się pędzelek do roztarcia cieni oraz wygodna pęseta. Wcale nie potrzebujesz wprawy, żeby przykleić sztuczne rzęsy na pasku. Można śmiało powiedzieć, że ciemne, długie rzęsy doskonale dopełniają makijaż. Jednak taki efekt nie zawsze możemy uzyskać przy pomocy tuszu do rzęs. Ciekawym rozwiązaniem są rzęsy sztuczne, które sprawdzą się na wyjście wieczorowe. Możemy wyróżnić rzęsy magnetyczne, kępki oraz sztuczne rzęsy na pasku. Jeśli chodzi o długość i gęstość to wybór jest praktycznie nieograniczony.

Wybór rzęs

Rzęsy należy wybierać pod kształt oczu. Warto wspomnieć, że kępki przykleja się zawsze pojedynczo, więc może to zająć trochę czasu, ale ich aplikacja nie wymaga wprawy. Jeśli chcesz przykleić pasek sztucznych rzęs to nałóż klej i doklej rzęsy. Koniecznie trzeba wybrać odpowiednie rzęsy, żeby uniknąć efektu sztuczności. Trafnie wskazuje się, że delikatną powiekę mogą podrażnić tworzywa syntetyczne. Właśnie dlatego rzęsy sztuczne powinny być wykonane z ludzkich włosów wysterylizowanych. Przeważnie do wielokrotnego użytku nadaje się dobrej jakości, precyzyjnie wyprodukowane rzęsy sztuczne na pasku. Trzeba jednak przygotować jeszcze kilka drobiazgów, żeby w prosty sposób przykleić rzęsy w domu. Potrzebna będzie nie tylko pęseta, ale również zalotka, klej oraz pędzelek. Początkowo klejenie rzęs może wydawać Ci się trudne, ale po pewnym czasie powinnaś się tego nauczyć. Musisz uważać, żeby nie przesadzić z ilością kleju.

Klejenie rzęs

Dobrym pomysłem jest wcześniejsze przygotowanie łagodnego płynu do demakijażu oczu oraz wacików kosmetycznych. Dzięki temu będzie można szybko i sprawnie usunąć resztki kleju. Jeśli chcesz uzyskać makijaż perfekcyjny to pasek rzęs nakładaj dopiero w ostatnim etapie. Dzięki temu nie pobrudzisz rzęs w trakcie nakładania cieni lub wykonywania linii. Jak najbardziej warto podkręcić naturalne rzęsy, zanim przystąpisz do nakładania kolorowych kosmetyków. Musisz ostrożnie obchodzić się z zalotką, dlatego metoda nie jest polecana osobom, które mają delikatne i łamliwe włoski. Wytuszuj rzęsy po wykonaniu makijażu, a następnie poczekaj aż kosmetyki wyschną całkowicie. Pamiętaj także o tym, żeby delikatnie wyjąć rzęsy z opakowania. Następnie pasek z rzęsami przyłóż do powieki i zobacz, czy ma właściwą długość. Jeśli jest taka potrzeba to warto przyciąć pasek, ponieważ niedopasowane rzęsy prezentują się nieestetycznie. Najlepiej, jeśli rzęsy będą oddalone o 5 mm od wewnętrznego kącika. Możesz lekko podważyć pasek, jeśli zauważysz nierówności. Płatkiem nasączonym płynem do demakijażu możesz usunąć ewentualny nadmiar kleju. Teraz wiesz już, jak przykleić rzęsy.

Udostępnij