Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Na czym polega laminacja brwi i jak długo się utrzymuje ten efekt?

28 marca 2023 laminacja brwi ile się utrzymuje


Wyraziste brwi są obecnie trendy! Doskonały efekt można uzyskać prostym zabiegiem, jakim jest laminacja brwi. Na czym polega laminacja brwi? Ile czasu efekt się utrzymuje?

Co to jest laminowanie brwi?

Laminowanie brwi to zabieg najczęściej wykonywany w gabinetach kosmetycznych. W pierwszym etapie brwi są pielęgnowane i odżywiane.
Po uzyskaniu pożądanego kształtu następuje laminowanie. Dzieje się to przy pomocy specjalnego preparatu, który zawiera między innymi keratynę. Nie tylko utrzymuje on włosy na swoim miejscu przez kilka tygodni, ale także wzmacnia je od wewnątrz i jednocześnie chroni.

Zalety metody laminacji brwi

Efekt laminacji brwi jest świetny, a jednocześnie wygląda naturalnie. Ponadto jest to niedrogi zabieg, a można sobie oszczędzić sporo czasu codziennie rano, który trzeba byłoby poświęcić na makijaż. Jakie jeszcze są plusy laminacji? Można wśród najważniejszych korzyści wymienić:
– bezbolesność zabiegu,
– pełniejsze brwi,
– naturalny wygląd,
– jednoczesną pielęgnację brwi,
– uzyskanie lekkiego połysku na brwiach,
– zabieg jest nieinwazyjny,
– twarz wydaje się bardziej symetryczna.

Samodzielne laminowanie brwi

Ci, którzy chcą zaoszczędzić sobie wizyty w salonie piękności, mogą również samodzielnie wykonać laminację brwi w domu. Odpowiednie zestawy startowe i wszystko, co potrzebne, można znaleźć w sklepach internetowych. Aby uzyskać optymalny efekt, zaleca się wykonać hennę, aby uzyskać odpowiedni kolor. Oczywiście jest to rozwiązanie dla osób, które mają doświadczenie w wykonywaniu takich zabiegów lub mogą skorzystać z pomocy zaprzyjaźnionej kosmetyczki. W przeciwnym wypadku efekt może nie być zadowalający i wówczas i tak trzeba będzie się udać do salonu.

Na czym polega laminacja brwi krok po kroku?

Przed rozpoczęciem zabiegu należy skonsultować się z kosmetyczką na temat pożądanego kształtu. Następnie cała część brwi jest oczyszczana, aby pozbyć się tłuszczu i pozostałości makijażu. Na początku nakłada się nawilżający krem liftingujący, który sprawia, że skóra i brwi stają się bardziej gładkie i miękkie, przygotowując je do zabiegu. Kosmetyczka szczotkuje brwi specjalnym kremem, by doprowadzić je do pożądanego kształtu i kierunku. Po 20 minutach krem jest wycierany, a na brwi nakłada się przezroczysty żel na bazie keratyny, aby utrwalić kształt. Aby przyspieszyć utwardzanie, niektóre kosmetyczki używają specjalnej folii. Żel pozostawia się na 15 minut. Na koniec folię się zdejmuje, a nadmiar keratyny delikatnie usuwa się ze skóry.

Laminacja brwi ile się utrzymuje?

Przy odpowiedniej pielęgnacji, laminowanie brwi może utrzymać się do 8 tygodni. Chociaż zabieg jest ogólnie odpowiedni dla każdego, oczywiście istnieją pewne wyjątki. Ponieważ w procesie tym stosowane są środki chemiczne, osoby z oparzeniami, bliznami, chorobami skóry lub stanami zapalnymi w okolicy brwi nie mogą poddać się laminacji. Należy pamiętać, że w ciągu pierwszych 2 dni po laminowaniu brwi tłuste kremy do twarzy, oleje lub makijaż oczu są absolutnie zabronione. Nadmiar potu może również mieć negatywny wpływ. Dlatego lepiej zrezygnować z uprawiania sportu i intensywnych treningów przez ten czas.

Redakcja bioarp.pl

Zuza to entuzjastka piękna i specjalistka w dziedzinie urody. Z pasją i precyzją zajmuje się publikacją treści na stronie BioArp, poświęconej tematom związanym z urodą, pielęgnacją i makijażem. Jej artykuły nie tylko oferują praktyczne porady dotyczące pielęgnacji skóry i najnowszych trendów w makijażu, ale także inspirują do odkrywania własnej naturalnej urody.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Wybór utleniacza do włosów
Najczęstsze błędy popełniane przy farbowaniu włosów w domu
kosmetyki do twarzy z witaminą C

Jesteś zainteresowany reklamą?

kosmetyki do twarzy z witaminą C