bioarp.pl

Blog o urodzie, pielęgnacji i makijażu

Paznokcie

Jak piłować paznokcie, by wyglądały perfekcyjnie?

Jak piłować paznokcie, by wyglądały perfekcyjnie?

Jak piłować paznokcie, by prezentowały się efektownie? Czego użyć, by nadać im perfekcyjny kształt? Na te pytania szuka odpowiedzi mnóstwo kobiet. Wiele pań zdaje sobie sprawę z tego, że ładne paznokcie i zadbane dłonie to ich wizytówka, dlatego też warto poświęcić trochę czasu oraz znaleźć odpowiednie akcesoria, dzięki którym szybko i sprawnie osiągnie się zamierzony efekt.

Fachowa pomoc

Jeszcze do niedawna kosmetyczki nie narzekały na brak klientek, gdyż kobiety uwielbiały, jak o ich dłonie dbały odpowiednie osoby. W salonach kosmetycznych można liczyć na naprawdę relaksujące i sprawdzone zabiegi, które przyczyniają się nie tylko do tego, że dłonie są odpowiednio nawilżone, ale również paznokcie po nich są zregenerowane. Manicurzystki zadbają o to, by dobrać odpowiedni kształt oraz długość paznokci, by dłonie wyglądały estetycznie. Od ekspertek klientki również dowiedzą się, jak dbać o swoje paznokcie w zaciszu domowym. Warto posłuchać tych rad, gdyż dzięki nim paznokcie będą szybko rosły i co najważniejsze, będą mocne oraz błyszczące.

Piłowanie paznokci krok po kroku

Panie przynajmniej raz na dwa tygodnie powinny poświęcić chwilę swoim paznokciom. Przed piłowaniem paznokci warto je choć na chwilę zanurzyć w ciepłej wodzie, by z łatwością pozbyć się otaczających ich skórek. Po kilku minutach, gdy paznokcie wyschną, można nadać im odpowiedni kształt. Najlepiej sprawdzi się papierowy pilnik (prosty lub półksiężyc). Tego typu pilniki muszą być wykonane z dobrego jakościowo papieru ściernego oraz pianki, co przyczynia się do tego, że paznokieć można wyprofilować szybko i sprawnie. Prosty pilnik przydaje się zarówno do naturalnych paznokci, jak i do piłowania tipsów oraz paznokci żelowych. Po uzyskaniu właściwego kształtu, warto użyć również polerki. Świetnie nabłyszcza płytkę paznokcia, jak i pozwala szybko pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń, które na nim się znajdują.

O czym warto pamiętać?

Każda z pań bez problemu sama nada swoim paznokciom odpowiedni kształt. Piłowanie paznokci dla wielu kobiet jest bardzo relaksującym zajęciem i chętnie większość z nich eksperymentuje z kształtem. Dobry jakościowo pilnik pozwoli na to, by stworzyć kwadratowe, owalne lub paznokcie w kształcie migdałków. Warto pamiętać o tym, by nie były one za długie. Na pięknych, estetycznych paznokciach tak naprawdę każdy lakier będzie wyglądał świetnie.

Dlaczego warto zainwestować w odpowiednie akcesoria do paznokci?

Wbrew pozorom dobry pilnik, dobrze wykonana polerka, świetne cążki i nożyczki do paznokci są niezwykle ważne przy tworzeniu odpowiedniego kształtu paznokci oraz przed wykonaniem manicure. Wiele kobiet, które używały kiepskich jakościowo akcesoriów narzekało na to, że ich paznokcie szybko łamią się lub nie rosną. Większość manicurzystek poleca swoim klientkom kupowanie tego typu produktów w sklepach z profesjonalnymi akcesoriami do paznokci, gdyż są tam świetne rzeczy wykonane z bardzo dobrych jakościowo materiałów, które charakteryzują się wyjątkową trwałością oraz wydajnością.

Udostępnij