Strona główna
Pielęgnacja
Tutaj jesteś

Wyjaśniamy, jak powinna wyglądać pielęgnacja twarzy

30 stycznia 2023 maksymalna ochrona


Wiele osób nie ma pojęcia, jak powinna wyglądać pielęgnacja twarzy. Codzienna pielęgnacja jest niezwykle ważna, jeśli chcesz zachować zdrowy i młody wygląd skóry. Można śmiało powiedzieć, że inwestycją na przyszłość jest cały wysiłek, jaki wkładamy w oczyszczanie cery wieczorem oraz utrzymywanie właściwego poziomu nawilżenia. W tym artykule wyjaśnimy, czym dokładnie jest pielęgnacja twarzy krok po kroku.

Pielęgnacja skóry twarzy

Podstawą jest oczywiście maksymalna ochrona. Nie ulega wątpliwości, że właściwa pielęgnacja skóry zapobiega powstawaniu pryszczy, zaskórników oraz przebarwień, a także przyczynia się do opóźniania procesów starzenia. Każdego dnia nasza skóra jest narażona na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, które mają wpływ na pogorszenie jej kondycji. Chodzi tu przede wszystkim o zanieczyszczenia powietrza, makijaż, a także promienie słoneczne. To wszystko przyczynia się do powstawania zmian oraz zapychania porów. Właściwa pielęgnacja skóry musi opierać się nie tylko na dokładnym oczyszczaniu, ale również regularnym nawilżaniu.

Wybór kosmetyków

Poszczególne preparaty przeznaczone są do konkretnych problemów, z jakimi mierzymy się na co dzień. Właśnie dlatego najlepiej stosować kosmetyki dedykowane do swojego typu cery. Po preparaty odżywcze i regenerujące powinny sięgać posiadaczki skóry suchej z pierwszymi oznakami starzenia oraz cery zmęczonej. Świetnie sprawdzą się również maski oraz eliksiry. Zastosowania regenerujących kosmetyków wymaga skóra cienka i wrażliwa. Warto pamiętać o piciu minimum 2 litrów wody dziennie, ponieważ skórę twarzy należy nawilżać zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Trafnie wskazuje się, że naskórek składa się w 15% z wody, natomiast skóra właściwa w 70%. Zadaniem preparatów nawilżających jest zrównoważenie poziomu wody w skórze. Wspomaganie działania kremu nawilżającą maseczką jest naprawdę bardzo dobrym rozwiązaniem. Świetnie sprawdzi się to w przypadku cery przesuszonej oraz suchej.

Kondycja skóry

Nie wszyscy mają świadomość, że niewłaściwie dobrane kosmetyki mają negatywny wpływ na kondycję skóry. Musisz zwracać uwagę nie tylko na rodzaj cery, ale również na dolegliwości, które stosunkowo często się pojawiają. Dwa razy dziennie należy oczyszczać skórę twarzy, czyli rano i wieczorem. Niezwykle ważny jest dokładny demakijaż, który trzeba wykonywać zawsze przed snem. Skóra jest narażona na działanie kurzu i brudu przez cały dzień. Demakijaż wystarczy wykonać raz dziennie, najlepiej wieczorem. Po przebudzeniu trzeba oczyścić skórę z resztek kremu nałożonego na noc. Delikatna skóra wokół oczu zasługuje na szczególną uwagę. Jest ona 5 razy cieńsza od pozostałej części twarzy, a do tego ma 15 razy mniej gruczołów łojowych. Właśnie dlatego specjalnego traktowania wymagają okolice oczu. Absolutnie nie wolno trzeć, ani rozciągać delikatnej skóry podczas wieczornego demakijażu. Jeśli regularnie popełniasz ten sam błąd pielęgnacyjny to może to doprowadzić do szybszego pojawienia się pierwszych zmarszczek. Na zamkniętej powiece 30 sekund trzeba przytrzymać płatek kosmetyczny nasączony płynem do demakijażu.

Redakcja bioarp.pl

Zuza to entuzjastka piękna i specjalistka w dziedzinie urody. Z pasją i precyzją zajmuje się publikacją treści na stronie BioArp, poświęconej tematom związanym z urodą, pielęgnacją i makijażem. Jej artykuły nie tylko oferują praktyczne porady dotyczące pielęgnacji skóry i najnowszych trendów w makijażu, ale także inspirują do odkrywania własnej naturalnej urody.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

czy mixa testuje na zwierzętach
czy schwarzkopf testuje na zwierzętach
czy nacomi testuje na zwierzętach

Jesteś zainteresowany reklamą?

czy nacomi testuje na zwierzętach