Strona główna
Włosy
Tutaj jesteś

Dlaczego włosy wypadają?

30 stycznia 2023 dlaczego wypadają włosy


Jednym z największych przekleństw każdego mężczyzny, lecz coraz częściej także kobiet, są wypadające na wczesnym etapie życia włosy. Utrata swoich włosów to naprawdę dramatyczne wydarzenie, które powoduje, że coraz więcej osób szuka odpowiedzi na pytanie, dlaczego włosy wypadają i jak można ten proces zatrzymać. Czy istnieją jakieś preparaty lub też leki, które mogą przyczynić się do zatrzymania wypadania włosów?

Dlaczego wypadają włosy — najczęstsze przyczyny

Z jakiego zatem powodu włosy wypadają? Wiedzieć trzeba, że nie jest to naturalna reakcja organizmu i muszą być jakiś tego konkretne przyczyny. Co zatem dokładnie dzieje się z organizmem, że dochodzi do utraty włosów?
Przede wszystkim odpowiedzialne za to mogą być różnego rodzaju choroby. Wspomnieć tu trzeba przede wszystkim nadczynność lub niedoczynność tarczycy, choroby tkanki łącznej, choroby autoimmunologiczne, cukrzycę, nowotwory, różnego rodzaju choroby skóry czy też niektóre choroby zakaźne.
Bardzo często włosy wypadają z powodu niedoborów pewnych pierwiastków. Wspomnieć tu trzeba przede wszystkim o nieprawidłowej ilości żelaza i cynku, lecz także licznych witamin.
Wiedzieć trzeba, że włosy mogą wypadać nie tylko z powodu chorób czy też nieprawidłowej ilości minerałów, lecz także z powodu innych czynników. Warto wspomnieć w tym wypadku przede wszystkim złą dietę, która może spowodować powstawanie niedoborów witaminowych. Co więcej, za wypadanie włosów odpowiedzialne mogą być także przyjmowane niektóre leki, anemia, a nawet nieprawidłowa pielęgnacja włosów — jeśli używać się będzie źle dobranego szamponu czy też zużytych i zbyt ostrych szczoteczek, można znacznie obniżyć kondycję włosów i tym samym przyczynić się do ich wypadania.

Czy stres może przyczyniać się do wypadania włosów?

Bardzo często słyszy się opinie, że za wypadające włosy odpowiedzialne mogą być takie czynniki jak stres, przepracowanie, czy też nawet przemęczenie. Czy faktycznie tak jest i czynniki te stanowią jakieś ryzyko?
Jak się okazuje jak najbardziej tak. Nadmierny stres, zbyt silne przemęczenie, a także niewyspanie może znacznie odbić się na kondycji całego ciała, w tym również na stanie włosów. W skrajnych sytuacjach, gdy organizm będzie naprawdę przeciążony, może zaistnieć sytuacja, gdy dojdzie do znacznego zniszczenia włosów i w efekcie tego do ich wypadania.

Co na wypadające włosy?

Jak zatem widać przyczyn wypadania włosów może być naprawdę bardzo wiele. Nic więc dziwnego, że objęte tą przypadłością osoby zastanawiają się nad tym, czy istnieją jakieś skuteczne sposoby na to, aby zahamować to zjawisko i być może spowodować, aby włosy na nowo zaczęły wrastać?
Jak się okazuje, jest to jak najbardziej możliwe, lecz kluczowe w podejmowaniu takich działań jest najpierw znalezienie przyczyny wypadania włosów. Gdy problem zostanie zidentyfikowany, przejść będzie można do zastosowania odpowiedniego leczenia, czyli np. podawania suplementów diety zawierających odpowiednie minerały czy też zmianę codziennej diety, aby włosy były dobrze odżywiane.

Redakcja bioarp.pl

Zuza to entuzjastka piękna i specjalistka w dziedzinie urody. Z pasją i precyzją zajmuje się publikacją treści na stronie BioArp, poświęconej tematom związanym z urodą, pielęgnacją i makijażem. Jej artykuły nie tylko oferują praktyczne porady dotyczące pielęgnacji skóry i najnowszych trendów w makijażu, ale także inspirują do odkrywania własnej naturalnej urody.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Pielęgnacja włosów
jak zwiększyć objętość włosów
dlaczego wypadają włosy

Dlaczego włosy wypadają?

30 stycznia 2023

Jesteś zainteresowany reklamą?

dlaczego wypadają włosy