bioarp.pl

Blog o urodzie, pielęgnacji i makijażu

Pielęgnacja

Bardzo sucha skóra twarzy jaki krem?

Bardzo sucha skóra twarzy jaki krem?

Nikogo nie trzeba przekonywać do tego, jak ważne jest codzienne używanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji swojego ciała. Dobrze dobrane środki wspomagać będą ciało w codziennym funkcjonowaniu, zapewniać będą mu zdrowie i odpowiednią kondycję. Szczególnie istotna z estetycznego punktu wiedzenia jest skóra twarzy, o którą powinno się szczególnie dbać. Nic więc dziwnego, że gdy tylko dojdzie do jej wysuszenia, wiele osób czym prędzej szuka środka, który pomoże ją zregenerować.

Dlaczego trzeba dbać o skórę twarzy?

Od czego powinno się zacząć poszukiwania odpowiedniego kremu, który będzie w stanie pomóc zregenerować wysuszoną skórę? Zanim przejdzie się do analizy poszczególnych produktów, na samym początku dowiedzieć się trzeba, z jakiego powodu jest to w ogóle tak ważne, aby dbać o swoją skórę twarzy. Co sprawia, że jest ona tak ważna?
Oczywiście najważniejsze jest w tym wypadku to, że skóra twarzy w ogromnym stopniu odpowiada za estetykę wyglądu danego człowieka. Co jednak również istotne narażona jest ona w największym stopniu na ogromne zagrożenie. Wspomnieć tu trzeba przede wszystkim fakt, że cały czas wystawiona jest na niekorzystne działanie światła UV, to właśnie na nią nakładane są liczne środki pielęgnujące i makijaż, a co więcej, skóra twarzy cały czas ma kontakt z kurzem i ogólnym zabrudzeniem.

Bardzo sucha skóra twarzy jaki krem wybrać?

Jak zatem widać po liście czynników destrukcyjnych, które cały czas oddziałują na twarz, nie ma co się dziwić, że jest to bardzo wrażliwy fragment ludzkiego ciała. Powstaje więc pytanie, na co zwracać uwagę podczas kupowania odpowiedniego kremu pielęgnującego. Jakimi właściwościami musi się on charakteryzować?
Jak można się łatwo domyślić, krem tego typu musi mieć silne działanie nawilżające. Trzeba spowodować, aby skóra ponownie stała się jędrna i elastyczna. Co więcej, w takim kremie muszą się także znaleźć liczne substancje o charakterze regenerującym. Mowa tu jest np. o minerałach, składnikach odżywczych i witaminach. Wysuszona skóra może być bardzo zniszczona, dlatego też trzeba w możliwie jak największym zakresie pobudzić ją do samoregeneracji.
Na sam koniec wspomnieć jeszcze trzeba o tym, że sucha skóra w znacznie większym stopniu narażona jest na wpływ destrukcyjnych czynników zewnętrznych. Oznacza to, że dobry krem na suchą skórę musi tworzyć na niej barierę zabezpieczającą, aby nie dochodziło do dalszego niszczenia skóry.

Czy krem z żeń szeniem będzie dobrym wyborem?

Dobry krem na suchą skórę musi charakteryzować się bardzo precyzyjnie określonymi cechami. Często od wielu specjalistów da się usłyszeć, że doskonałym wyborem będzie krem żeńszeniowy. Czy faktycznie ma on odpowiednie właściwości do walki z wysuszoną skórą?
Kremy tego rodzaju mają silne działanie antyzapalne, nawilżające, a także pobudzające do regeneracji. Co więcej, tworzą na skórze zabezpieczającą warstwę ochronną, która zatrzymuje wiele niebezpieczeństw. Jak więc widać, jest to doskonała propozycja dla każdego, kto zmaga się z wysuszoną skórą na twarzy.

Udostępnij

O autorze

Zuza to entuzjastka piękna i specjalistka w dziedzinie urody. Z pasją i precyzją zajmuje się publikacją treści na stronie BioArp, poświęconej tematom związanym z urodą, pielęgnacją i makijażem. Jej artykuły nie tylko oferują praktyczne porady dotyczące pielęgnacji skóry i najnowszych trendów w makijażu, ale także inspirują do odkrywania własnej naturalnej urody.