Menu

BioOlja

W 100% organiczne nierafinowane oleje do pielęgnacji ciała, tłoczone „na zimno”, dzięki czemu zawierają wysoką ilość niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Oleje BioOlja to najwyższa jakość pozyskiwana z pierwszego tłoczenia, wolne od GMO i CMR, bez konserwantów.

Na rynku dostępnych jest wiele olejów do użytku kosmetycznego, więc który wybrać? Czym się różnią? Które są lepsze?

Pierwszą i zasadniczą różnicą jest to, czy olej jest rafinowany, czy nie. Zazwyczaj, jeśli na opakowaniu nie występuje słowo „nierafinowany” powinniśmy zakładać, że olej niestety jest rafinowany.

Dlaczego „niestety” i czym jest rafinacja oleju?

Wyróżniamy dwa rodzaje olejów: tłoczony na zimno (nierafinowany) i poddawany dalszej obróbce – w tym cieplnej – po tłoczeniu (rafinowany).

Olej nierafinowany jest najbardziej naturalnym produktem. Powstaje przez tłoczenie nasion lub orzechów w niskich temperaturach, dzięki czemu nie traci dobrych właściwości i składników odżywczych wpływających na naszą skórę, włosy i paznokcie, nie traci również swojego naturalnego zapachu i koloru.

Natomiast olej rafinowany po tłoczeniu jest poddawany dalszej obróbce, w tym podgrzewaniu, przez co traci swój naturalny kolor i zapach, a co gorsze często traci to, co w nim najlepsze, czyli składniki odżywcze. Głównym zamiarem rafinacji jest oczyszczenie olejów, co często prowadzi do ich wyjałowienia.

Drugą ważną różnicą jest nazwa, czyli czy kupujemy olej czy olejek. Na pierwszy rzut oka wydaje się to tym samym, ale nic bardziej mylnego! Są to dwie różne rzeczy. Olej jest czystą jednoskładnikową substancją. Natomiast olejek jest mieszanką oleju lub olejów z innymi składnikami mającymi za zadanie wzmacniać i wzbogacać działanie oleju.

Wydaje się zatem, że olejek jest lepszy od oleju?

Jednak … oprócz witamin mogą być dodane takie substancję jak parafina, silikon, parabeny, barwniki, sztuczne substancję zapachowe, perfumy, SLS, SLES, a te składniki mogą wysuszać lub uczulać nasze ciało.

Wybierajmy takie oleje, które w składzie mają wyraźnie napisane, że są 100% olejem z konkretnych nasion lub orzechów.

Takie właśnie są 100%, nierafinowane, naturalne oleje BioOlja bez dodatkowych składników.

X

Register