BIOARPIL - krem ochronno - regeneracyjny oparty na tradycyjnej rosyjskiej recepturze wywodzącej się z doświadczeń lekarzy dermatologów i zielarek praktykujących w pierwszej połowie XX wieku na dalekiej Syberii. Zawiera tylko naturalne składniki aktywne. Skutecznie pielęgnuje zmiany łuszczycowe, powodując ich zanik i długotrwałą remisję.

Przeznaczenie:

Krem ochronno-regeneracyjny przeznaczony do pielęgnacji skóry całego ciała u osób z tendencją do nawrotowych zmian łuszczycowych, w niektórych postaciach atopowego zapalenia skóry, uczuleniowym zapaleniu skóry, egzemach.
Działanie składników aktywnych:

Składniki aktywne kremu zapewniają efektywną pielęgnację skóry problematycznej. Przywracają skórze jej naturalne funkcje. Mają działanie regeneracyjne, przeciwzapalne. Nie powodują atrofii skóry. Nie wywołują skutków ubocznych Nie zawierają hormonów. Nie są toksyczne.Przywracają skórze normalny, zdrowy wygląd.

Kompleks bioolei bogatych w nienasycone kwasy tłuszczowe, związki biologiczne czynne, fosfolipidy i fitosterole - intensywnie i głęboko nawilża, natłuszcza, chroniąc skórę przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Zapobiega wysuszaniu skóry i regeneruje wysuszony naskórek. Działa nawilżająco, regenerująco i odżywczo. Przywraca skórze zdrowy wygląd.

Lizozym - naturalny enzym o działaniu przeciwbakteryjnym, przeciwzapalnym i wspomagającym gojenie.

Uczep trójlistny - zawiera karoten, witaminę C, garbniki, flawonoidy. Aktywnie usuwa stany zapalne i świąd skóry.

Witaminy A i E
regulują proces rogowacenia jednocześnie odbudowując żywy i dobrze nawilżony naskórek, pobudzają procesy odnowy w skórze właściwej. Zapobiegają podrażnieniom i stanom zapalnym skóry. Odnawiają lipidy międzykomórkowe określane jako ”cement skóry”, przez co wzmacniają barierę naskórka i zapobiegaję jej uszkodzeniom.
Skład INCI:
Miód o działaniu bakteriostatycznym, przeciwzapalnym, antybiotycznym, łagodzi podrażnienia skóry.

Tran - dzięki wysokiemu stężeniu wit. A i D3 regeneruje skórę, wspomaga gojenie trudnych ran, łagodzi i zapobiega stanom zapalnym.

Polecamy dodatkowo suplementację wit. D

Suplementacja witaminą D, zalecana jest w chorobach skóry i błon śluzowych, np. w łuszczycy, dermatozach, rybiej łusce. Może zapobiegać niektórym stanom zapalnym skóry bądź je łagodzić.

Nie należy stosować kremu BIOARPIL u dzieci do 3 roku życia ze względu na zawartość kwasu salicylowego.

Krem BIOARPIL należy stosować ostrożnie u osób:

- z nadwrażliwością na którykolwiek składnik, ponieważ mogą u nich wystąpić reakcje alergiczne,
- nie stosować ze steroidowymi (hormonalnymi) kremami przeciwzapalnymi,
- krem może plamić tkaniny.

Jak stosować krem BIOARPIL:

Krem należy nanosić równą, cienką warstwą na skórę dotkniętą zmianami łuszczycowymi (nie wcierając). Stosować jeden lub dwa razy dziennie pozostawiając na skórze na minimum 12 godzin na dobę. Jeżeli zmiany pojawiły się na dużej powierzchni skóry stosowanie kremu BIOARPIL należy zacząć stopniowo. W pierwszej kolejności krem należy nanieść na miejsca zmienione znajdujące się na nogach. Trzeciego dnia nanieść na plecy, brzuch, ramiona, pośladki, ręce. Po upływie następnych trzech dni na pozostałe części ciała. Nie bandażować smarowanych miejsc. W celu osłony miejsc, na które naniesiono krem zaleca się zastosowanie przeznaczonej specjalnie do tego celu odzieży bawełnianej. Widoczne pozytywne działanie kremu pojawia się już po 1-2 tygodniach. W pierwszym etapie zastosowania kremu znikają łuski pozostawiając ciemne lub jasne plamy. Zaleca się bezwzględnie nie przerywać stosowania kremu. Drugi etap pozwoli na całkowite oczyszczenie skóry. Trwa to w zależności od stopnia zaawansowania zmian 4-6 tygodni. Łączny czas trwania efektywnej kuracji wynosi od 2 do 4 miesięcy. Ścisłe przestrzeganie procedury, nieprzerywanie stosowania kremu choćby na jeden dzieñ, pozwoli na uzyskanie trwałego efektu.

W czasie stosowania kremu BIOARPIL dla uzyskania pożądanego efektu zaleca się:
- nie spożywać napojów alkoholowych,
- zaprzestać palenia tytoniu,
- wykluczyć z diety jajka, tłuste, smażone i ostre potrawy.

Aby usunąć krem należy myć głowę i ciało codziennie, stosując mydła: glicerynowe, delikatne mydła dla dzieci, dziegciowe, delikatne lecznicze szampony.

Działania niepożądane:

Jak wszystkie preparaty złożone, krem BIOARPIL może powodować działania niepożądane. W miejscu nałożenia kremu mogą wystąpić podrażnienia skóry, uczucie pieczenia, skórne reakcje uczuleniowe. Zwykle nie jest konieczne przerywanie stosowania kremu. Osoby skłonne do alergii powinny w pierwszym miesiącu stosowania kremu rozważyć możliwość zastosowania leków antyhistaminowych zmniejszających pojawiające się przejściowo objawy nadwrażliwości na niektóre składniki kremu.

W przypadku wystąpienia obrzęku naczynioruchowego Qunickego (Oedema angioneuroticum Quincke) najczęściej mogącego się pojawić na powiekach należy natychmiast zmyć krem i zwrócić się do lekarza. Objawy obrzęku naczynioruchowego Qunickego mają charakter przemijający.

Waga netto: 140 g
Status produktu: dermokosmetyk
Produkt przebadano dermatologicznie.
BIOARPIL - krem ochronno - regeneracyjny

BIOTAR - szampon dziegciowy
naturalny, skuteczny produkt do pielęgnacji  skóry głowy i włosów u osób z objawami łuszczycy, łupieżu, łojotoku oraz świądu. Zmniejsza przetłuszczanie się włosów. Zapewnia włosom i skórze głowy blask i zdrowy wygląd.


Bądź na bieżąco
Na skróty
Kontakt
Copyright © BIOARP
Tweeter
BIOARP
Nowy Krępiec, ul. Przemysłowa 22
21-007 Mełgiew


tel. 81 464 38 29
e-mail: bioarp@bioarp.pl

www.bioarp.pl
więcej